Otevírání budovy a scházení dětí

Otevírání budovy provádí učitelka v 6.30 hodin.

Od 6.30  do 9.45  hodin se střídají hry a činnosti podle vlastní volby a přání dětí s didakticky

zacílenými činnostmi (záměrné i spontánní učení) ve skupinách, individuelně nebo i frontální činnosti, vždy  podle potřeby.  Součástí ranních činností  je přivítání dne, komunitní kruh, jazykové chvilky a smyslové hry,  ranní cvičení a svačina.

Děti mají od 7 hodin  možnost pitného režimu a denně během dopoledne je podáváno ovoce nebo zelenina v syrovém stavu.

Ranní svačina se podává v jídelně 8:30 Včeličky a 9.00 Motýlci.

Od 9.30 do 12.00 hodin probíhá příprava na pobyt venku a samotný pobyt venku podle jednotlivých tříd. Délku pobytu upravujeme podle momentálních povětrnostních podmínek /silný mráz, vítr, déšť, inverze apod./. Pobytu venku je využíváno k pohybovým aktivitám, k poznávání přírody a okolí, k drobným pracovním a tvořivým činnostem. Pro pobyt venku co nejvíce využíváme školní zahradu, která poskytuje dětem bezpečné, zdravotně nezávadné a podnětné prostředí, dále i blízké dětské hřiště, které bývá často využíváno i rodiči v odpoledních hodinách při odchodu z MŠ.

Obědváme v jídelně, oběd se podává od 11.30 hodin Včelička a 12.00 Motýlky. Děti se obsluhují z větší části samy, používají příbor a těm nejmenším pomáháme.

Po obědě se děti připravují na odpočinek. Čistí si zoubky, mladší děti se převlékají do pyžam a nejstarší děti se nepřevlékají. Děti si denně poslechnou pohádku a v klidu odpočívají dle svých indiv. potřeb. Děti nemusí spát, vždy mohou uspokojit své hygienické potřeby. Děti, které neusnou vstávají po půlhodinovém odpočinku a věnují se klidným a tichým aktivitám tak, aby nerušily ostatní.

Střídají se hry a činnosti dle zájmu dětí, pohybové chvilky a didakticky  cílené činnosti.

V letních měsících trávíme odpolední čas na zahradě MŠ.

Odpolední svačinu podáváme od 14.30 hodin, výjimečně dříve.

Budova je otevřena do 16.00.

dsc07521.jpg