logo Mateřská škola Jestřabí Lhota
cube
  • Obecní úřad
    Jestřabí Lhota 74
  • tel: 321 798 223
  • obec@jestrabi-lhota.cz

Vyjádření k anketě

autor Balounová | cal 26.03.2021 | Novinky, články, oznámení Obecné novinky |


Vážení zákonní zástupci, milí rodiče,

s ohledem na aktuální situaci v ČR není možné a v nejbližší době asi ani nebude se společně sejít na schůzce rodičů. Chtěla bych se, po společné konzultaci s ostatními zaměstnanci MŠ, vyjádřit k vašim anketním lístkům, dotazníkům, ve kterých jste vyjadřovali své názory na nás zaměstnance a naši mateřskou školu.

Celkově bylo rozdáno 34 dotazníků a vrátilo se 16 kusů. Jsme rádi a děkujeme za spolupráci. Velice děkujeme za vyjádření „…pochvaly, povzbuzení, díky a to pedagogům i tetám …za vzorný úklid, úžasné vaření …přístup k našim dětem …super fotky a videa na rajčeti…“.

Vaše přímé a konkrétní vyjádření k jednotlivým situacím či osobám, které byly mnohdy i neanonymní, jsme řešili přímo v kolektivu MŠ tak, aby došlo k optimalizaci.

Náměty a novinky, které navrhujete nezavrhujeme. Postupně se je budeme snažit aplikovat do chodu MŠ, pokud to bude jen trochu možné.

Možná nepochopení aktuální situace, kdy v celé MŠ (Včeličky i Motýlci) je zrušen hračkový pátek (Vámi nazvaný jako SUPER AKCE). Nejde o to, že Motýlkům něco upíráme. Nemůžeme souhlasit ani s tvrzením „…že by dětem pomohlo, kdyby věděly, že na ně 1x týdně čeká něco hravého.“ Děti mají každý den prostor na hru, volný výběr hraček, stavebnic, tvoření svých dětských skupin, volbu aktivit. Přesto, jak jen to bude možné, se k hračkovému pátku vrátíme.

Informování o dění v MŠ. Ano, přiznáváme, v období covid-19 (při běžném provozu školy) informovanost opadla. Avšak všechny aktivity nad běžný rámec vzdělávání v MŠ, o kterých jsme často informovali, byly zakázány či zrušeny.

Individuální informace paní učitelky rády poskytnou vždy. Ne však mezi dveřmi třídy a za zády s dětmi. Vždy musíte zažádat o „minischůzku“ alespoň den předem. Organizačně zařídíme, abyste na sebe měli čas v klidném prostředí mimo hlavní třídu.

Jsme rádi za názor ke covid-19 „…někdo z rodičů opakovaně jde do vnitřních prostor školy s rouškou pod nosem, měla by ho paní učitelka upozornit.“ Ano, souhlasíme a nevymlouváme se, že se především věnujeme Vašim dětem. Ale Vy máte stejnou možnost a právo upozornit konkrétního rodiče sami. Chráníte sebe a své děti. Nečekejte až to někdo udělá za Vás.

Jeden dotazník chválí informace napsané na dveřích, protože „…nepoužíváme moc internet“. Druhý dotazník chce dostávat informace „…hlavně emailem, protože nestačím zaregistrovat vše, co je vylepené na dveřích, nástěnkách apod.“ Pojďme si slíbit, že se budeme (obě strany) všichni snažit. Někdo dělat maximum, někdo zpomalit, více si všímat svého okolí (nejenom nástěnek), názorů druhých a hlavně dětí, které nám něco chtějí říci a my (sáhněme si do svědomí) je „neslyšíme“.

V závěru chci podotknout, že nemusíte čekat na další dotazník. Přijďte a dotazujte se, pište i anonymně. Čekáme na názory, náměty, připomínky. Využijte poštovní schránku. Chceme společně dělat naši školku pro naše děti krásnou.

Snad už brzy ve školce na viděnou.

Za celý kolektiv MŠ Jestřabí Lhota                                                                                26. 3. 2021

Bc. Romana Balounová

Fotogalerie

dsc07288.jpg

Odběr novinek

Zobrazeno 83471×